Silvestr Szabó - foto natura Silvestr Szabó - foto natura Silvestr Szabó - foto natura


Better Beamer jinak nazývaný také Flash exdender nebo prostě zesilovač blesku


Better Beamer   Flash exdender


Better Beamer, méně častěji nazývaný také Flash exdender
,  je  v podstatě ,,prodlužovač,, záblesku  blesku. Většinou plastový adaptér s  Fresnelovou  obdélníkovou čočkou  (lupou)  na konci která usměrňuje záblesk blesku do tvaru kužele světla tak, aby bylo blýsknutí blesku silnější, díky čeho tak dosvítilo dále, a tím byla účinnost efektivnější. Požívá se při focení s dlouhými skly (teleobjektivy) od fokusu ,,150,, a více pro prodloužení záblesku. 
   Better Beamer   je fantastickou pomůckou  například  při focení
zvířat a
ptáků, kteří jsou často schovaní tak, že jsou ve stínu nebo téměř ve tmě, a blesk bez adaptéru  k němu nedosvítí ať už proto že   záblesk ,,rozhází,, okolní porost jako listí, tráva...nebo proto že je to pro běžně používaný blesk už příliž daleko.  Better Beamer ale dokáže díky  Fresnelově čočce záblesk blesku sloučit v paprsek  do tvaru kužele, tím záblesk jako by formovat světla které se protáhnou a nasvítí hlavně přesně fotografovaný objekt.
  Dobře se dá využít také  brzy ráno kdy je ještě málo světla, nebo téměř žádné. Tehdy nám dobře osvítí a tím také lépe prokreslí focený cíl. Tak stejně  k večeru kdy se stmívá nebo za špatného počasí kdy je  málo světla, tak že bychom museli zvyšovat ISO čímž  by se mohla zvětšit hladina šumu v fotografii (hlavně u těch starších tipů nebo u tipů nižší řady fotoaparátů) , nebo protáhnout čas, což se ale neoplatí při pohybujícím se focenému objektu kdy by se snímek rozmazal, či snížit clonu . ( Pozor! Pokud se zvětšuje hodnota clonového čísla, vyjádřená číselnou řadou (f/2,8 - f/4,0 - f/5,6 - f/8,0 ....) znamená to menší clonový otvor a naopak menší hodnota větší otvor) čímž vzniká sice fotografie která bude mít krásný ,, Bokeh,,  ale nemusel by  focený objet být celý dobře naostřený, byla by malá hloubka ostrosti,tak že by byl třeba čumák  psa  perfektně ostrý , ale oči by už byly rozmazané.
 
Better Beamer se po malé úpravě kdy místo Fresnelovi čočky na konci, nasadíme bíou folii která bývá součástí balení  a může mít hned celkem schopný difuser vhodný třeba na focení makrofotografie, svateb nebo portrétu.                                                                                                                                                    
Silvestr Szabó © 2009

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 přidat komentář
autor *
název *
e-mail
www
komentář *
* (do políčka opište kód z obrázku)

12.7.2017 14:49
StewartJek  web: http://antabuse.us.org
StewartJek
wh0cd465898 esomeprazole from india generic viagra crestor zoloft
reagovat
1


Veškerá práva vyhrazena, jakékoliv použití zde zveřejněných snímků podléhá písemnému souhlasu autora! Copyright © Silvestr Szabó 2005